Čeleď: dropíkovití (Pedionomidae)
Čeleď zahrnuje pouze jeden australský druh (Pedionomus torquatus), dříve byl řazen k perepelům (Turnicidae). Podle osteologie náleží k bahňákům, podle analýzy DNA je blízce příbuzný písečníkům (Thinocoridae). Vznik dropíka pravděpodobně souvisel s rozdělením Gondwany (Baker, Pereira, & Paton, 2007).
Dropík je malý pták (15-19 cm), vzhledem připomíná křepelky. Zobák je poměrně úzký, kratší, nozdry jsou podlouhlé. Létá lépe než křepelky, ale neochotně. Po zemi velmi rychle běhá, zadní prst je vyvýšen. Samice jsou barevnější a větší než samci, celkové zbarvení je svrchu kryptické. Nedospělí jedinci vypadají podobně jako adultní, ale jsou více kryptičtí. Pelichání letek je postupné, často bývá přerušeno. Obývá nízko položené „grasslands“ s řídkým porostem. Nevyžaduje přítomnost vodních ploch, někdy také obývá obilná pole. Po vyrušení raději běží. Má denní a soumračnou aktivitu, nocuje solitérně na zemi. Živí se živočišnou i rostlinnou potravou.
Dropíci jsou sekvenčně polyandričtí, ale inkubují obě pohlaví (samice méně). O potomstvo se stará pouze samec. Hnízdo je mělká prohlubeň vystlaná trávou. Samice snáší 2-5 vajec, doba inkubace trvá 23 dní. Mláďata jsou prekociální a nidifugní, pohlavně dospívají již v následujícím roce.
Hlavní znaky: Podobný perepelům, má však 4 prsty; zadní prst zvýšený a redukovaný. Samičky jsou větší a hezčí. Samečci 15 cm, samičky 19 cm. Nenápadné opeření červenavé a hnědé. Nohy delší než u perepelů, zobák tenčí a kratší. Křídla krátká a zaoblená, velmi krátký ocas. Létá jen nerad, v letu sviští. Rozšíření: AU; stepi s krátkými trávami. Kočující. Hnízdní biologie: Hnízdo je jen spoře vystlaná kotlinka na zemi. Vejce: 3 až 4, bílá, skvrnitá. Sedí samec 23 dní. Nidifugní mláďata vychovává samec. Potrava: Bezobratlí, semena a jiné rostlinné části.